Apie festivalį

Eurofestivalis – tai nuo 2008 m. kiekvieną vasarą Hüttenfelde, Vokietijoje, po atviru dangumi vykstantis muzikos festivalis, suburiantis lietuvių ir kitų tautybių muzikantus iš visos Europos.

„Eurofestivalio“ idėja gimė Vokietijoje susikūrus šio renginio pagrindiniam organizatoriui Europos lietuvių kultūros centrui. Pirmojo Eurofestivalio scenoje pasirodė išskirtinai Europos lietuvių grupės iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos ir Lietuvos, o nuo 2009 metų „Eurofestivalis“ duris atvėrė Vokietijos bei kitų Europos šalių atlikėjams. Šio sumanymo tikslas – sudaryti palankias galimybes lietuviams muzikantams užmegsti kontaktus su užsienio grupėmis bei inicijuoti bendrus, tarptautinius projektus. Su laiku festivalis virsta į tikrą tarptautinę erdvę, kur jauni ir talentingi Europos atlikėjai, pristatydami savo kūrybą, diegia kultūrinę įvairovę, efektyviai griauna nacionalinius stereotipus, skatina abipusę toleranciją, tarpkultūrinį dialogą, pakantumą ir solidarumą.

Net tris dienas žiūrovai gali mėgautis išskirtinai gera ir kokybiška muzikine programa ir nuostabia parko gamta bei pašėlusiai leisti šiltus vasaros vakarus. Festivalis prasideda penktadienį vakarop ir tęsiasi iki vidurnakčio, šeštadienį jis vyksta 12 net valandų, o sekmadienį pabaigiasi akustine popiete. Už patrauklią kainą viso festivalio metu siūloma įsigyti vietoje gaminamo maisto bei atsigaivinti šaltais gėrimais. Romantiška nakvynė palapinėje pilies parke bei išskirtinė galimybė susipažinti ir artimiau pabendrauti su muzikantais – kaip visada tik pas mus! :)

Eurofestivalis – tai vienintelis ir precedento neturintis tokio pobūdžio renginys už Lietuvos ribų. Jis išskirtinas ir tuo, jog šiuolaikišku ir patraukliu būdu jis aktyviai reprezentuoja Lietuvą užsienyje ir drauge suburia europiečius menininkus bendrai kūrybinei veiklai.

Nuo 2010 metų festivalis yra labdaringas – didelė dalis pelno skiriama Vasario 16-osios gimnazijai, kurios teritorijoje ir vyksta šis renginys (plačiau skaitykite www.gimnazija.de). Muzikantai geranoriškai atsisako honoraro ir groja geram tikslui – tolerancijos ir pakantumo židinio, vienintelės lietuviškos mokyklos Vakarų pasaulyje, išlaikymui.

Taip pat tampa gražia tradicija, jog festivalio metu vyksta neoficialus buvusių gimnazijos mokinių susitikimas.

2011 metų festivalio metu planuojamas vykdyti tarptautinis demokratijos skatinimo projektas, kuriame dalyvaus įvairių Europos šalių atstovai. Informaciją apie šį projektą bei dalyvavimo jame galimybes paskelbsime netukus!

Taigi su nekantrumu laukite jau ketvirtojo Eurofestivalio 2011! Pažadame – bus smagu!
 


 

2009 Programa

 

FOOLS GARDEN

FOOLS GARDEN - tai vokiškais bitlais vadinama grupė, labiausiai išgarsėjusi 1995-aisiais, kai pasauliniu hitu tapo jų albumo "Dish of the Day" daina "Lemon Tree", kuris dar iki šios dienos puikiai žinomas ir Lietuvos padangėje.

"Dish of the Day" nebuvo vienintelis 1991-aisiais susikūrusios grupės darbas - debiutinis jų albumas "Once in a Blue Moon" pasirodė dar 1993-aisiais, o vėliau Fool's Garden išleido dar du studijinius darbus: 1997-ųjų "Go and Ask Peggy for the Principal Thing" ir 2000-ųjų "For Sale". Po ilgesnės pertraukos, Lietuvoje Fool's Garden vardas vėl pradėjo skambėti tik 2002-aisiais, pasirodžius lyriškam jų singlui "Dreaming".

Naująjame ju projekte ''Fools Garden – Closer!'' grupės įkūrėjai ir dainų autoriai Peter Freudenthaler ir Volker Hinkel pristatys ''unplugged'' populiariausių jų dainų versijas ir neabejotinai apkarūnuos šeštadieninę festivalio programą.

Nepraleiskite šios nepakartojamos galimybės, Fools Garden muzikos kurėjus gyvai išgirsti Erofestivalio scenoje!

WWW – MySpace & www.foolsgarden.de

 

BIPLAN

BIPLAN– tai keturi pašėlę vilniečiai Maksas Melman (vokalas, gitara), Olegas Aleksejevas (gitara), Serge Grey (bosinė gitara) ir Aleksandras Kazakevič (mušamieji). 90-ųjų pabaigoje susibūrę vaikinai (tiesa, tuomet kiek kitokio sąstato) ėmė groti lietuvišką lengvą britpopą, paįvairintą "vietiniais" elementais.

To periodo vaisiumi tapo keletas įsimintinų ir iki dabar radio stotyse skambančių hitų, kaip antai "Labas rytas" iš 1998 metais išleisto albumo "Braškės". Nuotaikingomis šio albumo dainomis Biplanai užsitikrino sau aukščiausias vietas bene visų Lietuvos radio stočių topuose bei didžiausiose šalies koncertų salėse.

Toliau sekė keli metai, per kurious grupė neišleido nė vieno naujo albumo, tačiau kiekvienais metais įrašė po "topinį" singlą. 2005-siais pagaliau išleistas naujas albumas "Chuligans" atskleidė naują Biplanų veidą – maištingesnį, išdaigingesnį ir įmantresnį.

Jų naujas skambesys lygiavosi su naujuoju, išradingu ir šokiams tinkančiu indie roku, užkariaujančiu Vakarų sceną. Albume atsirado vietos ir užkrečiantiems garažinio roko rifams, ska, balkaniškam džiazui ir net gotikinio roko melancholijai. O štai naujausias rokerių opusas – 2009-ųjų pradžioje išleistas "Nuodai P.S. Lyg paskutinį kartą"  – jau tituluojamas brandžiausiu jų darbu. Festivalio metu Biplnai lietuviams klausytojams pristatys savo geriausių ir žinomiausių darbų rinkinį, o vokiškai publikai įrodys, kad lietuviškas rokas nei kiek neatsilieka nuo vakarietiškojo ir yra vertas užsieno klausytojų dėmesio.

WWW – MySpace & www.biplan.lt

 

ELINAS

Grupė „Elinas“ susikūrė 2001 metais Vokietijoje. Nuo pat pradžių ji sėkmingai koncertavo ir buvo dažnas įvairiausių festivalių bei muzikinių klubų svečias. Sėkmingas pasirodymas "ROCK IT"- NRW festivalio finale 2005 metais Vokietijoje sukėlė didelį žiniasklaidos susidomėjimą, kurio pasekoje grupės populiarumas išaugo, ji įgijo nemažai naujų gerbėjų, o taip pat tapo viena iš festivalio nugalėtojų.

2007-ieji niekuo nenusileido ankstesnei grupės veiklai – daugiau nei 20 koncertų, Radiocentro Nominacija "Naujųjų Talentų" kategorijoje bei pirmasis grupės koncertas Lietuvoje "FrypeRockParty" prieš 1500 žmonių auditoriją New York’o Klube Vilniuje. Grupes klipas "Better Way" net 7 savaites laikėsi MTV-Baltic top dvidešimtuke.

WWW – MySpace & www.elinas.de

 

TAURINTA

Taurinta Rigertaitė, gimusi ir užaugusi Vilniuje bei aštuonerius metus gyvenusi Vokietijoje, šiuo metu gyvena ir kuria Paryžiuje. Būdama lietuviškos vokalinio džiazo grupės ''Jazz Island'' nare, Taurinta koncertavo visuose didžiuosiuose džiazo festivaliuose Lietuvoje bei užsienyje, tarp jų ir ''Montreux Jazz'' festivalyje 1998 metais.

Savo naujausiame muzikiniame projekte Taurinta publiką užburia netikėtomis lietuvių liaudies  dainų interpretacijomis, kuriose atlikėja harmoningai derina archaišką lietuviškojo folkloro skambesį su moderniais džiazo ir bliuzo elementais.

Taurintos projekte grojantys muzikantai iš Vokietijos ir Albanijos suteikia grupei tarptautinių bruožų, puikiai atitinkančių Eurofestivalio 2009 profiliui.

WWW – MySpace & www.taurinta.info

 

VIRGE

Lietuvoje gimęs, tačiau jau 80-aisiais metais su tėvais į Vokietiją emigravęs Virginijus Jocys muziką kurti pradėjo dar būdamas gimnazistu. Nors pirmieji jo kūriniai buvo lietuviški, abiejuose ligšiol įrašytuose grupės "VIRGE" albumuose "Guest" ir "Sunny days" pristatoma angliška kūryba.

Eurofestivalyje Virginijus pasirodys kartu su grupės nariais iš Latvijos - bosistu Jozix (Edgars Briedis) ir būgnininku Dagnis Neilands. Tai, kad kiti grupės nariai yra latviai, nulemė, jog "VIRGE" labiau žinomas Lietuvos kaimynams, nei pačioje Lietuvoje - Virginijaus daina "I'm flowing away" pateko į Latvijos radijo stočių dešimtuką.

Šiuo metu Virgis šiek tiek mažiau užsiima kūrybine veikla, taigi Eurofestivalis 2009  – tai bene vienintelė galimybė, šią grupę šiemet pamatyti ant scenos.

WWW – draugiem.lv

 

PASAQA

Kanadoje gimęs ir Vokietijoje užauges Vytas Lemke - išskirtinių sugebėjimų muzikantas, turintis ilgametę patirtį įvairiose grupėse. Dar 1992 metais kartu su Viktoru ("Vee") Diawara įkūrė grupę Bo'P ("Bunch o' Problems"), o 1994-aisias, prisijungus Viliui ("Willux") Alesiui - grupę MIXED ATTACK, vėliau persivadinusią į SKAMP. Vyto parašyta daina "Arčiau prie tavęs" 1995 PopRadijo buvo išrinkta "Vasaros daina".

Vytui likus Vokietijoje, galutinai išsiskyrė jo ir SKAMP keliai. 1998-aisiais kartu su keturiais Vokietijos muzikantais jis įkūrė alternatyvaus roko grupę ALIAS EYE, kurioje grojo iki 2007 metų, irašė keturis albumus ir pasirodė daugelyje koncertų (2004 m. koncertavo kartu su Kanados grupę "Saga" jos gastrolių Vokietijoje metu). Vytas dainas kuria anglų, vokiečių ir lietuvių kalbomis. Pirmojo Eurofestivalio proga įkūrė grupę PASAqA, džiaugiames jį išvysti ir šiais metais. Gitara kartu su Vytu gros buvęs Bo'P narys Martynas Lipšys.

WWW – MySpace

 

DANTE'S DREAM

Ekscentriškoji alternatyvaus roko grupė iš Leipzigo "DANTE'S DREAM" ne veltui išrinkta atidaryti šių metų festivalį – vaikinai puikiai žino, kaip išjudinti publiką ir gera nuotaika visam festivaliui užkrėsti ne vieną melomaną. Įvairiapusišku, plataus spektro skambesiu bei originaliais pasirodymų sprendimais praturtinti jų kūriniai neabejotinai jau rytoj galėtų tapti klausomiausiais radiohitais.

Lucas Hull iniciatyva 2007 metais Leipzige įkurta grupė dar tais pačiais metais tapo radio stoties MDR Sputnik „mėnesio grupe“ bei apšildė Madsen ir Revolverheld koncertus. Savo įspūdingais gyvais pasirodymais vaikinai tapo žinomi geriausiuose Vokietijos klubuose bei buvo pripažinti kolegų iš muzikinio pasaulio – ketveriukė iš Kanados „Billy Talent“ vykusiai apibudino šią grupę komentaru "That sounds pretty cool actually. Pretty catchy". Muzikantai kaskart pasiryžę išbandyti naujas muzikines erdves bei aprėpti kuo įvairesnes roko muzikos pakraipas, todėl patys savo grupės stilių vadina „eklektiniu“. Oficialus debiutinis grupės albumas „Episodes“ pasirodys šių metų spalio gale.

WWW – www.dantesdream.de & MySpace

 

VIELLEICHT VEGAS

Grupė "VIELLEICHT VEGAS" jau baltiečių suvažiavime Annaberge, Bonnoje įrodė, jog ši grupė neabejotinai sugeba jau pirmaisiais savo akordais įaudrinti publiką, ir šią nuotaiką išlaikyti viso savo pasirodymo metu.

Keturi žavūs vaikinai Matthias (vokalas, gitara), Max (gitara, vokalas), Martin (bosinė gitara) ir Christoph (mušamieji) groja vokiška roką, kuris jau daugelį kartų nustebino koncertų žiurovus Vokietijos klubuose savo pontecialu ir nuoširdumu.

 

 

WWW – MySpace